Wyjazdy i wyprawy nurkowe do Meksyku, Belize i Gwatemali

Co wyróżnia nasze wyprawy nurkowe dla nurków rekreacyjnych do Meksyku i na półwysep Jukatan?

Wyprawy nurkowe do Meksyku to kwestia optymalnego wykorzystania czasu cennego urlopu tak, aby żaden dzień i żadna chwila spędzone na drugim końcu świata nie były zmarnowane. Korporacyjny background pozwala nam cenić Państwa drogocenny czas, zaś w Cenotach nurkujemy i zwiedzamy Meksyk od roku 2008, mamy zatem w tym względzie już prawie 10 lat doświadczeń. Biura podróży oferują zwykle tanie nurkowanie w miejscach położonych blisko dużych turystycznych molochów, jak Cancun i Playa del Carmen, zapychając program plażowymi nurkowaniami w otwartych wodach przybrzeżnych. My lokujemy serce swoich operacji bliżej najpiękniejszych Cenot, w Tulum, co daje nam unikalną możliwość zaoferowania Państwu nawet do 7-miu różnych dni nurkowych w najpiękniejszych Cenotach należących do Kawernowej Korony Jukatanu tak, że żadne nurkowanie się nie powtórzy. Każda Cenota jest inna, każdego dnia zgromadzicie Państwo zatem nowsze, wspanialsze doświadczenia i odkryjecie nowe miejsca, włącznie z tymi najbardziej niesamowitymi jak mroczna Cenote Angelita, przewspaniała Cenote Dreamgate, potężna Cenote The Pit, czy tajemnicza Cenote Pet Cemetery (Cenotes Sac Aktun) - których na próżno szukać w programach większości biur podróży i polskich centrów nurkowych.

Tulum znamy jak własną kieszeń, wiemy zatem gdzie znaleźć najlepsze, najtańsze i najsmaczniejsze meksykańskie jedzenie od wyszukanych restauracji, które zadowolą nawet najbardziej wybredne gusta po lokalne majańskie jadłodajnie z tradycyjnym menu. Znamy też ścieżki do najwspanialszych majańskich ruin, nie tylko tych słynnych i zadeptanych przez tłumy turystów jak Chichen-Itza, Coba czy Uxmal ale również tych trudniej dostępnych, a przez to bardziej klimatycznych jak Muyil/Chunyaxche, Kabah, Sayil, Labna, Ek-Balam, Kohunlich i wiele, wiele innych… Perfekcyjnie dopracowany program wypraw nurkowych ALPHA-DIVERS do Meksyku, nurkowań w Cenotach i na Mezoamerykańskiej Rafie Barierowej w Belize oraz zwiedzania półwyspu Jukatan sprawdza się doskonale już od siedmiu lat, a w miarę zmian zachodzących na Jukatanie konsekwentnie wzbogacamy go o nowe, ekscytujące elementy.

Nasze wyprawy nurkowe do Meksyku, Belize i Gwatemali prowadzi Przemek Trześniowski - doświadczony nurek i przewodnik jaskiniowy w Cenotach, instruktor nurkowania IANTD i PADI, a przy okazji archeolog podwodny i archeolog majanista. Opieka przewodnika nad grupą nie kończy się dzięki temu wraz z nurkowaniem. Chętnym wypełniamy Meksykiem cały dostępny czas :)

Kursy nurkowania w Meksyku

Uczestnikom wypraw klubu nurkowego ALPHA-DIVERS do Meksyku i na nurkowanie w Cenotach, oferujemy gratisowe przeszkolenie ze specjalizacji kawernowej PADI Cavern Diver - wiedza zdobyta w trakcie takiego kursu nurkowania to bardzo dobra podstawa do wykonania kolejnego nurkowego kroku. Śmiałkom, którzy zakochają się w jukatańskich jaskiniach oferujemy szansę połączenia kolejnej wyprawy do Meksyku z możliwością poszerzenia wiedzy i uprawnień o pełny kurs jaskiniowy w federacji IANTD. Szkolenie takie pozwala nie tylko na zdobycie nowych, unikalnych umiejętności nurkowania – to przepustka daleko poza Bramy Xibalby – mitycznego świata podziemi Majów, to nowe wspomnienia i jeszcze wspanialsze doświadczenia.

Wyjazdy indywidualne i firmowe przez cały rok

Chętnym organizujemy kompleksowo wyjazdy do Meksyku i na Jukatan przez cały rok - zarówno grupom jak i indywidualnie, w różnych opcjach i w dowolnych terminach. Oferujemy również wyjazdy typu incentive dla firm. Do nurkowań w Cenotach wystarczy stopień OWD, ale dla tych, którzy dopiero chcieliby zacząć swoją przygodę z nurkowaniem w Meksyku oferujemy podstawowy kurs nurkowania w dogodnym dla Państwa terminie. Zwiedzanie Cenot i Jukatanu to przyjemność sama w sobie, zatem osoby nie nurkujące również nie będą się z nami nudzić. W Cenotach można zanurzyć się również z samą maską i fajką, doświadczając spotkania z tutejszą przyrodą, jak żółwie obrazkowe, słodkowodne rybki, a w niektórych miejscach nawet małe krokodyle. Nasze programy wypełnione są wrażeniami po brzegi, a nurkowanie jest jedynie ich częścią.

Kursy nurkowania jaskiniowego w Meksyku i wyjazdy nurkowe do Meksyku dla nurków jaskiniowych

Nurkowanie jaskiniowe to bezsprzecznie najwyższa forma nurkowego rozwoju. Meksykańskie jaskinie nie mają sobie równych, nie tylko pod względem piękna krasowych dekoracji, ale również pod względem stopnia komplikacji nawigacji jaskiniowej, ze względu na budowę tutejszych korytarzy, które wydawać się mogą prawdziwym labiryntem. Kursy nurkowania jaskiniowego w Meksyku należą zatem do najtrudniejszych, ale też dzięki temu certyfikaty wystawione na Jukatanie cieszą się największą estymą, dokumentując doskonałe wyszkolenie u najlepszych instruktorów. Chętnym na kursy nurkowania jaskiniowego w Meksyku oferujemy kursy w uznanej federacji IANTD, u instruktorów z kilkunastoletnim doświadczeniem zarówno w nauczaniu, jak i eksploracji jaskiń. Kursy realizować można zarówno w konfiguracji backmount, jak i sidemount. Kursy nurkowania jaskiniowego odbywają się po angielsku, hiszpańsku lub włosku. W razie konieczności oferujemy polską asystę przy kursie nurkowania i polskie tłumaczenie.